Webhosting Centrum Kurzy

Stavba úspěšného affiliate webu bez bullshitů

E-maily plné inspirace, know-how a užitečných rad. Od nuly až k výdělečnému webu .

Pěkně od začátku. Bez obecné omáčky a pěkně k věci.

Asi už víte, co je affiliate marketing a jak se v něm dají vydělat peníze. Možná právě přemýšlíte o tom, že se do tohoto podnikání pustíte, protože tomu přeje doba. On-line podnikání díky COVID krizi zaznamenalo další obrovský boom . Byla by škoda nebýt na jeho začátku.

Znáte to: Jo, kdybych tenkrát věděl to, co vím teď.

Teď je nejspíš jedna z těch příležitostí, o které se bude jednou mluvit jako o tenkrát.

Cílem seriálu je provést jeho čtenáře od úplného začátku až ke spuštění vlastního affiliate webu. Nebudeme vám mazat med kolem pusy. To ne. Žádné pohádky o zbohatnutí bez práce, žádné bullshity. Naopak, dáme vám desítky stran užitečného textu, který vás provede začátky budování affiliate projektu. Cílem seriálu je vytvoření ziskového affiliate webu. Budeme ho tvořit spolu s Vámi.

Seriál odebírá už 505 lidí!

Co najdete v jednotlivých dílech seriálu?

První díl seriálu je vlastně takové úvodní představení affiliate marketingu. Nebojte, nebudeme vám vysvětlovat, co je affiliate. Spolu se podíváme hlavně na to, proč se do affiliate pouštět. Není to jen o vydělání balíku peněz. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody v této oblasti marketingu? Možná vás překvapí, že to není pouze konkurence. A ještě víc vás asi překvapí, že vlastní web můžete rozjet s minimálními technickými znalostmi. Co myslíte, jde affiliate rozjet i s malým rozpočtem? Rozhodně jde.

V tomto díle si ukážeme typy affiliate webů a povíme si něco o tom, jak fungují a vydělávají peníze. Affiliate není žádná raketová věda. Přesvědčíme vás o tom tím, že si sami dokážete vyhodnotit komerční potenciál trhu, aby jste váš web nestavěli na pouhých domněnkách a dobrém pocitu, ale aby za jeho zrodem stála tvrdá data. Jedině tak bude úspěšný.

Ještě před tím, než spustíte projekt, tak potřebujete znát jeho název. Vymyslet název není taková legrace, jak by se mohlo zdát. Musíte totiž vzít v úvahu důležitá pravidla jako jsou expanze, délka a složitost názvu nebo ochranné známky. Až si název dobře rozmyslíte, tak je čas zaregistrovat doménu. Koupíte si novou nebo expirovanou doménu? Nevíte, co je expirovaná doména a jaké jsou její výhody? Také probereme různé systémy, které vám se stavbou webu pomohou. Probereme WordPress nebo různé page buildery a e-shopové platformy, se kterými postaví vlastní affiliate web i nováček bez technických znalostí. Nakonec se podíváme na webhostingy, na co se zaměřit při jejich výběru a jak ušetřit při jejich objednání.

Čtvrtý díl bude o výběru tématu a také o tom, jak si ověřit, jestli má vůbec smysl se do něho pouštět. Žádná teorie, ale pořádná dávka praxe. Když mluvíme o smyslu, tak mluvíme hlavně o finančním úspěchu. Pokud téma nikoho nezajímá, tak v něm nejspíš nebudou peníze. Logicky pak nemá smysl se do něho pouštět. Ukážeme vám, jak si to ověřit. Spouštíme affiliate web spolu s vámi, takže vám ukážeme náš rozhodovací proces. Jak jsme téma vybírali my, jaké výhody a nevýhody jsme zvažovali, do jakého oboru se nakonec pustíme a proč.

V tomto díle konečně společně spustíme affiliate web. My jsme si pro náš web vybrali CMS WordPress. Řekneme vám proč, jakou šablonu jsme si vybrali, jaké pluginy používáme třeba pro SEO nebo pro formátování obsahu. Řekneme si o tom, jak pracovat s obrázky, aby byl váš web rychlý. Na rychlosti, SEO a obsahovém UX prostě záleží. Bez toho úspěšný web nepostavíte. A nepostavíte ho ani bez pořádného obsahu. Chcete vědět, jak začít tvořit obsah, abyste si získali čtenáře a nakonec i jejich peníze? Tak to vám tento zásadní díl nesmí ujít.

A co bude dál?

Bez zbytečné omáčky vám budeme popisovat všechny kroky při stavbě našeho affiliate webu. Jak získáváme návštěvnost, jak získáváme zpětné odkazy, jak budujeme vztahy s inzerenty a vytváříme příležitosti ke spolupráci s nimi. Podělíme se s vámi nejen o důležité milníky, úspěchy a neúspěchy. Ano, neúspěch patří ke každému podnikání. Jde hlavně o včasné odhalení chyb a jejich napravení. U affiliate marketingu to jde většinou poměrně snadno. Ukážeme vám, jak na to. Postavte si s námi svůj výdělečný affiliate web.

Nevěříte si?

Lidé se affiliate obávají a vyhýbají kvůli nedostatečným znalostem. Bojí se třeba technologií. Není proč. Vytvořit vlastní web není vůbec složité a přesvědčíme vás o tom hned v prvním dílu seriálu.

Kdo za seriálem stojí?

Tomáš Mahrík

Tomáš Mahrík

Tomáš je srdcem programátor, ale kromě toho spoluvlastní několik úspěšných projektů, které monetizuje převážně s využitím affiliate marketingu. Se svými projekty se nebál vyrazit za hranice Česka a Slovenska, ale pořád stojí nohama pevně na zemi a ví, že affiliate je zejména o práci a vytrvalosti. Bez toho nebude nikdy žádný projekt úspěšný.

Jarda Pajskr

Jarda Pajskr

Jarda je marketingový konzultant a obsahový stratég. Svůj první výdělečný affiliate web vytvořil někdy v roce 2006, kdy ani nevěděl, že jde o affiliate marketing. V současné době pracuje na několika affiliate projektech, kde tvoří obsah jako copywriter, poskytuje zpětnou vazbu, přichází s novými nápady, a dělá, co nejlépe umí a co je ve světě onlinu důležité.

Recenze od odběratelů 12

Seriál mě velmi zaujal podrobným, ale dobře podaným přístupem. Cítím z něj velkou praxi a věřím, že úplně začátečníky dokázal nakopnout.

Zdeněk D. | Inlivi.cz

Rozhodně výborný seriál, který je narozdíl od mnoha jiných k věci a stavěný na praxi. Žádné mazání medu kolem úst, affil nejsou žádné rychlé peníze bez práce. Kluci problematiku poměrně podrobně vysvětlují, poskytují více možných přístupů, odkazy na nástroje, vlastní hodnocení postupů. Z věšiny infopodnikatelských e-booků, včetně mnoha placených, se toho tolik nedozvíte. Ani pro zkušenější není na škodu si to prolítnout, třeba přijdete na nové myšlenky nebo objevíte nějaký nový zajímavý nástroj.

Zbyněk B. | Diginomad.cz

Jednoduché, přínosné a snadno uchopitelné návody jak postavit svůj affiliate projekt ve formě emailingu. Držím klukům palce, protože podobný projekt tady nikdo nezačal dělat, jelikož si chrání knowhow, ale kluci se do toho pustili a učí komunitu jak postavit affiliate web krok za krokem.

Petr M. | Napovime.cz

Seriál se mi moc líbil a dozvěděla jsem se v něm spoustu zajímavých tipů do rozjezdu affiliate projektu, na kterém sama pracuji. Cením si hlavně jeho praktické stránky, kdy můžu sledovat vznik nového webu krok za krokem a skvěle se tak inspirovat ve vlastní práci. Prostě žádná suchá teorie! :-) Moc děkuji za skvělý seriál!

Michaela M. | Equito.cz

Hezky hutně podané informace bez zbytečné omáčky. Chtěl jsem načerpat inspiraci pro plánovaný affil projekt, ale zatím poznatky aplikuji na již běžící eshopy, hodí se stejně dobře.

Pavel K. | Pavelkocarek.cz

Seriál jsem pečlivě prošel mail po mailu a v každém jsem pro sebe našel nějakou inspiraci. Už 2 a půl roku buduji svůj recenzní web a stále se učím nové věci. A tento seriál mi pomohl s několika velmi zajímavými tipy, jak svůj web vylepšit. Úžasnou věcí je fakt, že seriál je zcela zdarma!

Radoslav Č. | Ecoblog.cz

Jako člověk, který už v oboru chvíli je, pro mě byl seriál e-mailů o affiliate marketingu ověřením, že jdu dobrým směrem. I tak jsem ráda, že jsem se rozhodla ho odebírat, protože jsem se dozvěděla jednu novinku z oblasti analýzy klíčových slov, která mi ulehčila práci. Díky kluci! :-)

Anonym | Jaktovybrat.cz

Výborný návod, jak postupovat při tvorbě affiliate projektu.Velice oceňuji, že dáváte informace i o různých nástrojích a aplikacích, které využíváte včetně návodů. Postupně, jak stavím web, vracím se na jednotlivé díly seriálu. Není to o tom si vše jednou přečíst. Je to prostě kuchařka s informacemi, za které se jinde tvrdé platí.

Anonym | Jaknaenergie.cz

Je to skvělý seriál, kde se lze dozvědět jak vytvořit a provozovat affiliate marketing. Určený nejen pro nováčky v tomto marketingu.

Anonym | Fortunate.cz

Seriál je velice povedený. Velká hromada kvalitních informací po kupě dávkovaných tak, aby je člověk stihl vstřebat a případně vyzkoušet.

Anonym | Affinitycesky.cz

Chtěl bych za seriál poděkovat. Na vlastním projektu jsem sice už pracoval, ale vše bylo pokus-omyl. Se seriálem se daly věci do pohybu a teď netrpělivě čekám na další díly seriálu, abych veděl co mne v následujicím týdnu čeká za práci. Každým týdnem je vidět tak kupa hotové práce.

Anonym | Rychlapoptavka.cz

Je super mít možnost pozorovat někoho, kdo má víc zkušeností. Spoustu věcí teoreticky znám ale dozvědel jsem se i dost nového.

Anonym